Renowacja schodów drewnianych

Naturalne materiały mają szerokie zastosowanie w budownictwie – tworzy się z nich zarówno elementy konstrukcyjne, jak i wyposażenie wnętrz. Jedną z kluczowych części obiektów wielokondygnacyjnych są schody. Modele drewniane po wielu latach eksploatacji mogą jednak wymagać renowacji. Warto przeprowadzić ją w sposób profesjonalny, co oferujemy naszym klientom na terenie całego Trójmiasta: Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy!

Kiedy należy przeprowadzić renowację schodów drewnianych?

Zalet elementów wyposażenia wnętrz wykonanych z naturalnego surowca jest wiele – są trwałe, atrakcyjne wizualnie i dobrze komponują się z różnymi aranżacjami. Problemem może okazać się jednak utrata ich pierwotnego wyglądu wskutek wieloletniego użytkowania. Powierzchnia schodów drewnianych ściera się, co powoduje nieestetyczne ślady. Powstają też rysy i uszkodzenia mechaniczne. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest profesjonalnie wykonana renowacja. Usługi w tym zakresie świadczymy na terenie Trójmiasta i okolic.

Na realizację tego typu procesu warto zdecydować się również wtedy, gdy na drewnianych schodach zauważalne są pęknięcia materiału. Widoczne ubytki także są uzupełniane w trakcie proponowanej przez nas renowacji. Dla wielu inwestorów uciążliwe jest natomiast skrzypienie naturalnego surowca w tym wypadku. W trakcie wykonywania wspomnianej regeneracji jesteśmy w stanie zająć się też takimi problemami.

W jaki sposób realizowana jest renowacja schodów drewnianych?

Ścieżka komunikacyjna z naturalnego surowca umożliwiająca łatwe poruszanie się pomiędzy kondygnacjami w budynku przed odświeżeniem powinna być odpowiednio przygotowana do dalszych prac. Oznacza to dogłębne oczyszczenie powierzchni i wizualną ocenę uszkodzeń. Renowacja schodów drewnianych w Gdańsku i innych miejscowościach Trójmiasta jest przez nas wykonywana z uwzględnieniem takich czynności.

Po przeprowadzonej inspekcji usuwamy zniszczoną powłokę i przeprowadzamy cyklinowanie. Szlifowanie pozwala pozbyć się rys i spękań, natomiast ubytki należy uzupełnić specjalną masą uszczelniającą, którą stosuje się też w celu zminimalizowania ewentualnych szpar pomiędzy stopniami. Renowacja schodów drewnianych obejmuje dokręcenie i połączenie ze sobą każdego z ich elementów w taki sposób, by wyeliminować wspomniane skrzypienie. Po zakończeniu wszystkich wymienionych etapów prac na powierzchnię nakładamy odpowiednie środki zabezpieczające. Jednym z nich jest lakier bezpodkładowy nadający się idealnie do tego typu powierzchni. Dzięki niemu są one odporniejsze na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Kompleksowe usługi w tym zakresie prowadzone przez nas na terenie Trójmiasta i okolic pozwalają przywrócić pierwotny, atrakcyjny wygląd każdego stopnia z naturalnego surowca, a także jego funkcjonalność i stabilność. Dzięki temu można w pełni bezpiecznie korzystać ze ścieżki komunikacyjnej umożliwiającej przedostawanie się pomiędzy kondygnacjami. Zachęcamy do skorzystania z oferty w zakresie renowacji schodów drewnianych!

Nasze pozostałe usługi

zobacz nasze realizacjerealizacje